První písemná zmínka o podniku se datuje do roku 1499, kdy dům koupil sladovník Vít Skřemenec. Pivovar U Fleků je  jedním z mála pivovarů ve střední Evropě, kde se pivo vaří bez přestávky déle než 500 let. S nástupem komunismu byl podnik znárodněn. Původní majitelé (rodina Brtníků) jej získali zpět po pádu režimu v roce 1991.

U Fleků

Atmosféru starobylého domu podtrhuje výzdoba i stylové zařízení hostinských místností a všech sálů. Od nejproslulejšího a osobitého sálu Akademie, kde se v minulém století scházely známé postavy české kultury, přes Václavku s barevnými vitrážemi až po Rytířský sál upravený a zařízený v romantickém duchu.

V osmi sálech a na venkovní zahrádce nabízí naše pivovarská restaurace příjemné posezení pro přibližně 1 100 návštěvníků.

obr 1

Pro řadu hostů jsme poutním místem pražských a českých pivařů. Další v nás vidí turisticky zajímavou historickou památku a nejznámější pražskou pivnici. Pivovar a restaurace U Fleků je ale také místem kulinářských zážitků. Personál naší moderní kuchyně totiž uspokojí požadavky i těch nejvybíravějších gurmánů nabídkou tradičních staročeských jídel.

Díky tomu je flekovská restaurace ideálním prostředím k pořádání tematických oslav, banketů, koktejlů, firemních akcí, oslav nového roku i společenských setkání. V sále Kabaret pro vás navíc rádi připravíme kulturní nebo hudební program, o který se postaráme po stránce programové i gastronomické.